Studia Podyplomowe

Ponad 70 kierunków studiów.

Łatwe zapisy i dogodna polityka płatności.

Image
Image
Image
0
Ponad 70
kierunków studiów
0
Poświęcisz tylko
5 minut na aplikację
0
Odpowiedź
w mniej niż 24 godziny

Do kogo adresowana jest nasza oferta

Studia podyplomowe adresowane są do absolwentów szkół wyższych posiadających tytuł licencjata, magistra lub inżyniera, pragnących pogłębić wiedzę zdobytą w czasie studiów, a także uzyskać dodatkowe kwalifikacje. W szczególności adresujemy nasze studia do nauczycieli wszystkich placówek szkolnych i opiekuńczo – wychowawczych. Oferowane studia podyplomowe, to także propozycja dla instytucji oraz firm, które chcą podnieść kwalifikacje swoich pracowników w cenionych na rynku pracy zawodach. Kształcenie pracowników jest dla wielu pracodawców najtańszym, a zarazem najefektywniejszym sposobem zwiększenia wydajności pracy, uniknięcia zwolnień oraz unowocześnienia metod pracy.

Kierunki Pedagogiczne

OPIS STUDIÓW:

Studia podyplomowe w zakresie „Bibliotekoznawstwo i informacja naukowa” dedykowane są osobom chcącym nabyć kwalifikacje do pracy w bibliotece publicznej, pedagogicznej i naukowej oraz w różnych instytucjach zajmujących się gromadzeniem, opracowaniem i udostępnianiem zbiorów. Celem studiów podyplomowych Bibliotekoznawstwo i informacja naukowa jest przekazanie wiedzy z zakresu bibliotekoznawstwa i informacji naukowej oraz przygotowanie zawodowe umożliwiające podjęcie pracy w różnych instytucjach zajmujących się gromadzeniem, opracowaniem i udostępnianiem dokumentów. Słuchacze podczas studiów zdobywają wiedzę, kompetencje w zakresie organizacyjnej działalności bibliotecznej i informacyjnej, pracy z czytelnikiem i użytkownikiem informacji. Absolwent wyposażony jest w wiedzę z zakresu struktury i organizacji placówek bibliotecznych i poziomów odpowiedzialności związanych z jej zarządzaniem.
Zna zasady tradycyjnego i elektronicznego opracowania i ewidencjonowania zbiorów. Umie zastosować przepisy regulujące ich działalność, zna metody i techniki stosowane w procesach informacyjno-bibliotecznych. Orientuje się w różnych typach źródeł informacji, posiada umiejętności sprawnego wyszukiwania, selekcji i oceny jakości informacji. Zna nowoczesne systemy biblioteczno-informacyjne i techniki wyszukiwawcze. Rozumie znaczenie nowoczesnych metod marketingowych promujących bibliotekę i pracę  z czytelnikiem. Posiada ogólną wiedzę o funkcjonowaniu współczesnego rynku mediów w Polsce, jego organizacji, przemianach własnościowych, ilościowych i jakościowych. Potrafi promować idee odnoszące się do cywilizacji technologicznej i cyfryzacji, społeczeństwa wiedzy, kultury informacyjnej.
Jest przygotowany do czynnego uczestnictwa w pracy kulturalno-oświatowej środowiska, w którym pracuje. Respektuje i stosuje w praktyce zasady zawodowego kodeksu etycznego. Program studiów zgodny jest z przepisami Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 25 lipca 2019 roku w sprawie standardów kształcenia przygotowującego do wykonywania zawodu nauczyciela (Dz. U. z 2019 r., poz. 1450). Warunkiem ukończenia studiów jest uzyskanie zaliczeń w tym zaliczenia praktyki zawodowej w wymarze 90 godzin,  zakończone zdaniem egzaminu dyplomowego.

CZAS TRWANIA:

3 semestry studia w trybie niestacjonarnym z wykorzystaniem nowoczesnych metod nauczania ( m.in. wykorzystanie technik kształcenia na odległość e-learning).

RAMOWY PROGRAM:

I moduł: Podyplomowe przygotowanie merytoryczne do nauczania przedmiotu
II moduł: Podstawy dydaktyki i emisja głosu
III moduł: Przygotowanie dydaktyczne do nauczania przedmiotu
IV moduł: Praktyki zawodowe – 90 godzin

KOSZT STUDIÓW:
3600 zł (możliwość opłat w 8 ratach) oraz opłata rekrutacyjna.

Kierunki Administracyjne i Pozostałe

OPIS STUDIÓW:

Studia z zakresu Administracja Publiczna stanowią formę kształcenia przeznaczoną dla osób legitymujących się dyplomem ukończenia studiów wyższych i skierowane są do osób zainteresowanych funkcjonowaniem administracji państwowej, rządowej i samorządowej.

Studia kierowane są przede wszystkim do pracowników administracji publicznej różnego szczebla, działaczy samorządowych, do kierowników lub dyrektorów jednostek organizacyjnych gmin, powiatów i województw oraz do wszystkich osób zainteresowanych tematyką administracji publicznej.

Studia mają charakter dokształcający. Warunkiem ukończenia studiów jest uzyskanie zaliczeń w trakcie zakończone zdaniem egzaminu dyplomowego. (Nie obowiązują praktyki).

CZAS TRWANIA:

2 semestry , studia w trybie niestacjonarnym z wykorzystaniem nowoczesnych metod nauczania (m.in. wykorzystanie technik kształcenia na odległość – e-learning)

ZAKRES KSZTAŁCENIA:

1. Podstawowe pojęcia prawoznawstwa

2. Prawo administracyjne materialne

3. Prawo administracyjne osobowe

4. Nadzór i kontrola w administracji

5. Ustrój samorządu terytorialnego

6. Postępowanie administracyjne

7. Postępowanie egzekucyjne w administracji

8. Postępowanie sądowo-administracyjne

9. Odpowiedzialność w administracji

10. Prawo pracy z prawem urzędniczym

11. Instytucje i źródła prawa w Unii Europejskiej

12. Finanse publiczne

13. Zasady tworzenia prawa

14. Udostępnianie i ochrona informacji w administracji

15. Projekty Unii Europejskiej w instytucjach administracji publicznej

16. Elementy prawa cywilnego

17. Mediacje i komunikacja w administracji

18. Etyka w administracji

KOSZT STUDIÓW:

2700 zł (możliwość opłat w 8 ratach) oraz opłata rekrutacyjna.

Download Lassons app
learn anywhere

Take classes on the go with the lasson app. Stream or download to watch on the plane, the subway, or wherever you learn best.
Image
Image
Image
logo

Zapraszamy do kontaktu

Kontakt

Telefon: 795 498 196

Adres:
Grenadierów 13/113
20-331 Lublin

Adres:
Partyzantów 60
22-400 Zamość

email: sekretariat@ookp.edu.pl